Komárom-Esztergom Vármegyei Utánpótlás Asztalitenisz Csapatbajnokság 2025/2026 – beszámoló

A mostani idényben két korosztályban (U11-U13 és U15-U19), összesen három
játéknapon került sor szűkebb hazánk tehetséges fiataljainak DC-rendszerű
csapatversenyére. A kisebbek között öt egyesület (Annavölgy, Dág, Esztergom,
Mogyorósbánya és Tata) tíz, a nagyobbaknál négy egyesület (Dág, Esztergom,
ETERNIT és Tata) hét csapata nevezett, így az U11-U13-asok egy teljes körben, az
U15-U19-esek pedig oda-vissza vágós versenyben csaptak össze.
December elején Esztergom, januárban pedig (egyszer a nagyobbaknak egy külön
alkalommal is) Tata adott otthont a mérkőzéseknek, 25-én le is zárult a bajnokság.

Az U11-U13-as korosztályban nagy harc folyt Dág, Mogyorósbánya és Tata legjobbjai
között, végül a négy 3-2-es győzelmet is arató dágiak veretlenül tudtak az élen zárni.
A második hely az utolsó fordulóban dőlt el, és a TAC tudta megszerezni az
ezüstérmet a mogyorósbányaiak legyőzésével. Ami az egyéni ranglistát illeti, a
lehetséges egyéni mérkőzések legalább felén (9) szerepelt fiatalok között a legjobb
győzelmi százalékkal rendelkező játékosok kaptak díjat, itt is az említett három
csapat egy-egy tagja zárt a dobogón – a dági Varga Karina nem talált legyőzőre.

Az U15-U19-es kategóriában az Esztergom I. csapata a hatvan lehetséges
mérkőzésből mindössze hármat veszített el, így nagy fölénnyel zárt az élen. A
második helyért a másik két esztergomi egység küzdött a legerősebb tatai gárdával,
és végül a TAC itt is gyűjtött egy ezüstérmet. Az egyéni ranglistán – ahová minimum
12 lejátszott egyéni mérkőzéssel lehetett felkerülni – ugyanakkor nem jutott a
tataiaknak érem: itt az első öt helyen esztergomiak osztoztak, közülük a
százszázalékos Bacsó Bence hibátlan teljesítménnyel duplán ünnepelhetett.

A kisebbeknél akár 27, míg a nagyobbaknál 33 mérkőzést is vívhatott egy-egy
játékos a fordulók alatt, a gyakran színvonalas találkozók pedig remélhetőleg a
fejlődésben is segítették a fiatalokat, akik egyben élményekkel és barátokkal is
gazdagodtak a csapatbajnokság során!

U11-U13
A csapatbajnokság végeredménye:
1. Dág KSE II. (Varga Karina, Pósfai Sándor, Sinkovics Aurél) 9 győzelem
2. Tatai AC III. (Barta Ferenc Jenő, Csabán Bálint) 7 győzelem
3. Mogyorósbánya I. (Kaptás Áron, Török Marcell) 7 győzelem
Egyéni ranglista:
1. Varga Karina (Dág KSE II.) 100%
2. Kaptás Áron (Mogyorósbánya I.) 89%
3. Barta Ferenc Jenő (Tatai AC III.) 83%

U15-U19
A csapatbajnokság végeredménye:
1. Esztergomi ASE I. (Bacsó Bence, Szele Dániel, Szabó Mátyás) 12 győzelem
2. Tatai AC I. (Molnár Bence, Szobek Szebasztián) 9 győzelem
3. Esztergomi ASE III. (Ócsai Marcell, Simon Dorián) 8 győzelem
Egyéni ranglista:
1. Bacsó Bence (Esztergomi ASE I.) 100%
2. Szklenár Zsombor (Esztergomi ASE III.) 92%
2. Szabó Mátyás (Esztergomi ASE I.) 92%

Köszönjük a helyszínek biztosítását az Esztergomi ASE és a Tatai AC csapatainak,
mindhárom alkalommal nagyszerű körülmények között játszhattak a fiatalok!
Köszönjük a zökkenőmentes lebonyolítást Wiszt Péternek, valamint a támogatást az
edzőknek, szülőknek!
Folytatás február 15-én egy immár szokásos egynapos vármegyei szintű mini
edzőtáborral Dágon!

Vértes Kapuja Kupa 2026 – beszámoló Vértesszőlős, 2026. január 4.

Budapestről és további öt vármegyéből összesen majdnem nyolcvan asztaliteniszező
gyűlt össze az év első vasárnapján a vértesszőlősi Busch István Sportcentrumban,
hogy a tavaszi szezon előtt megméresse magát. A Szár KSE jóvoltából nagy
hagyományokkal rendelkező, de az elmúlt években már a Vértesszőlősi SE által
szervezett versenyen három kategóriában hirdettek győztest, az este fél hétig tartó
viadalt jó hangulat, színvonalas mérkőzések és a lencsegulyást is áruló büfében
finomságok egyaránt színesítették.

A vármegyei másod- és harmadosztályú játékosok mellett az amatőrök számára
rendezett versenyszámban 35-en vettek részt. A csoportkörben, majd az egyenes
kieséses szakaszban szoros csaták után dőlt el, hogy régióvezetőnkhöz, Krebs
Zoltánhoz kerül az aranyérem. Vármegyénknek itt egy második hely jutott, de a két
bronzérmet is korábbi TABAK-játékosok szerezték meg.

A nyílt kategóriában az NB III-ban és a vármegyék élvonalában szereplő játékosok is
részt vehettek, itt összesen 48 induló volt. Az élvezetes küzdelemben a korábban
Esztergomban, Tokodon és Dágon is szerepelt Aszódi Zsolt első helyre „cserélte” a
tavalyi ezüstérmét. A Honvéd Szondi, a Biatorbágy és a Budai XI csapata
gazdagodott még éremmel ebben a versenyszámban, az utóbbit képviselő Berger
Árpád ráadásul csoportharmadikként jutott el az elődöntőig. Vármegyénk tagjainak itt
a negyeddöntő jelentette a végállomást, de idáig Mészáros Kornél (TABAK) és Sajtos
Gábor (Vértesszőlős) is eljutott.

A végig egyenes kieséses rendszerű páros főtábláján a 37 duó közül egy
kispesti–maglódi kettős bizonyult a legjobbnak, egy biatorbágyi és két
székesfehérvári egységet maga mögé utasítva. Szűkebb hazánk több párosa is közel
volt az éremhez, de végül mind a négy negyeddöntőről vesztesként távoztak a
Komárom-Esztergom vármegyei játékosok.

Eredmények:
Nyílt kategória:
1. Aszódi Zsolt (Hercules)
2. Kálmán Zsolt (Honvéd Szondi)
3. Puskás Bálint (Biatorbágy) és Berger Árpád (Budai XI)

II. kategória:
1. Krebs Zoltán (Városmajor)
2. Csiri-Kis Ferenc (Vértesszőlős)
3. Mikle Gábor (Muzsla) és Sebők István (Muzsla)

Páros:
1. Cseresznyés József (Maglód), Szántó Gyula (Kispest)
2. Bihari Zoltán, Puskás Bálint (Biatorbágy)
3. Földvári Péter, Horváth Tibor (Honvéd Szondi) és Hajas Ákos, Kálmán Zsolt
(Honvéd Szondi)

Köszönjük a verseny megszervezését a Vértesszőlős SE-nek és a zökkenőmentes
lebonyolítást Wiszt Péternek!