VÁRMEGYEI UTÁNPÓTLÁS MINI TÁBOR Esztergom, 2026.04.19.

2026. április 19-én, vasárnap, immár összességében nyolcadik alkalommal, míg 2026-ban másodszor, és első ízben Esztergomban került megrendezésre a Komárom-Esztergom Megyei Asztalitenisz Szövetség szervezésében a vármegyei asztalitenisz utánpótlás egynapos mini edzőtábor. A táborban ezúttal 27 gyerek vett részt a délelőtti és a délutáni edzéseken 7 egyesülettől (Esztergom, Dág, Tata, Nyergesújfalu, Mogyorósbánya, Vértesszőlős, Tatabánya), és ismét voltak közöttük újak, akik először voltak részesei ennek a programnak. Az edzéseken 13 felnőtt edző és edzőpartner támogatásával dolgoztak a gyerekek 4 tudásszint szerinti csoportra bontva – haladó, középhaladó 1 és 2 és kezdő csoportokban. 12 asztalon (köszönet a Prímási Iskolaközpontnak a 3 plusz asztalért!), 1 adogatógéppel támogatva pattogtak a labdák egész nap, mivel a 2 x 2,5 órás edzés között is szinte csak ebédelni álltak meg a gyerekek.

A délelőtti program a közös bemelegítést követően a beütéssel kezdődött, ahol a haladó játékosok a középhaladókkal együtt játszottak, így ők is gyakorolták egy kicsit az edzőpartneri feladatokat. A délelőtt további részében már mindenki edzőpartnerrel folytatta a játékot a saját tudásszint szerinti csoportjának tagjaival együtt. A kezdők a teljes délelőtti programot az adogatógépnél töltötték, és kitartóan gyakorolták az alapütéseket (kontraütés tenyeressel, fonákkal). A gyakorlati képzés során elsősorban a technikai elemek csiszolásán volt a hangsúly, sok-sok alapfeladat elvégzésével, a pontos technikai kivitelezésre fókuszálva. A délelőtti edzést közös nyújtás zárta az ebédszünet előtt.

Az ebéd utáni pihenést követően folytatódott a program a délutáni edzéssel. Minden csoport számára 3 részből állt a délutáni foglalkozás. Egyrészt koordinációs, illetve kondíció fejlesztő feladatok voltak a külső pályán, másrészt folytatódott a technikai elemek gyakorlása a pingpongasztaloknál, és végül nem maradhatott el a játék sem – forgójátékok, nagyasztal, egymás közötti mérkőzések zárták a délutánt.

A reggel kilenctől délután ötig tartó program után valamennyi gyerek és felnőtt kellőképpen elfáradt, de ezúttal is mindenki remekül érezte magát. Az egynapos edzőtábor ismét egy jó lehetőséget biztosított a gyerekek számára a fejlődésre, és nem utolsó sorban egy remek sportos közösség építéséhez is hozzájárult!

Köszönjük a helyszín biztosítását az Esztergomi ASE-nek, az edzések levezetésében és a szervezésben való közreműködést Horváth Ákosnak, és a segítséget az edzőknek és edzőpartnereknek, Pattantyús Petrának, Makovics Tamásnak, Sánta Ferencnek, Palkovics Jánosnak, Takács Jenőnek, Szabó Mátyásnak, Pósfai Zsoltnak, Cserődi Péternek, Sinkovics Józsefnek, Hargitai Róbertnek, Fekete Lászlónak és Váli Zsoltnak.

Köszönjük továbbá a finom és kiadós ebédet a Partedli Gyorsétteremnek (https://partedli-etterem.hu/).

Folytatás régiós UP versenyekkel májusban (igazoltak és nem igazoltak számára is) – május 16-án Polgárdiban és május 30-án Dágon! A nem igazolt utánpótlás játékosok figyelmébe ajánljuk még az országos Diák-Kupa (https://diakkupa.hu/) következő versenyeit: április 25. (Gödöllő), május 23. (Kiskunmajsa) és június 13. (Mohács).

És már most mindenki írja fel magának a nyári egyhetes utánpótlás tábor időpontját: 2026. július 27-31. – ahol szintén várunk majd minden pingpongos gyereket sok szeretettel!

Varga László, KEMATSZ elnök