SZIKORA TRANSZ Régiós Utánpótlás Asztalitenisz Verseny Dág, 2026. május 30.

Egy héten belül a második SZIKORA TRANSZ Kupa Dágon – ezúttal régiós utánpótlás verseny formájában, folytatva a 2025-ben elindított kezdeményezést!

2025. októbere után 2026. május 30-án Dágon került megrendezésre az II. SZIKORA TRANSZ Régiós Utánpótlás Asztalitenisz Verseny a SZIKORA TRANSZ Kft. támogatásával, a Komárom-Esztergom Megyei Asztalitenisz Szövetség (KEMATSZ) és a Dág KSE szervezésében. A Komárom-Esztergom, Fejér, Veszprém és Győr-Moson-Sopron vármegyék által 2025 tavaszán kezdett együttműködés újabb lépcsőfokát jelentette ez a verseny, melyen már a régión kívülről is volt induló (Ceglédről). Így elmondható, hogy a verseny mind több helyen válik ismertté, lassan országos szinten is a köztudatba kerül.

Összesen több közel 50 résztvevővel (35 fiú és 13 lány), 11 versenyszámban mérték össze tudásukat a játékosok, akik között igazolt és nem igazolt játékosok együtt szerepelhettek. A nyílt lány, fiú és vegyes párosokat, valamint a fiú páros vígaszágat követően valamennyi utánpótlás-korosztály (U11, U13, U15 és U19) esetében megrendezésre került az egyéni verseny. A legnépesebb mezőny a fiú U19-ben indult, 17-en neveztek erre a kategóriára, de U13-ban és U15-ben is szinte ugyanennyi induló volt. Mivel a játékosok a saját korosztályuk mellett egy kategóriával feljebb is indulhattak, így mindenki sokat tudott játszani, kellően elfáradhatott és mindent kiadhatott magából a 10 asztalon lebonyolított rengeteg mérkőzés során.

A verseny színvonalas küzdelmeket hozott, papírforma-győzelmek mellett akadtak meglepetések és igazán kiélezett mérkőzések is. Az U19-es fiúk között Bacsó Bence és Sekeres Márk a csoportban és a döntőben is találkozott, a csoportban Bence győzött, míg a döntőben Márk vissza tudott neki vágni, így ő szerezte meg ebben a számban az első helyet.

Az arany- és ezüstérmek tekintetében kiélezett küzdelem volt Komárom-Esztergom, Fejér és Győr-Moson-Sopron vármegyék között, míg a legtöbb bronzérem a verseny házigazdájának számító, és a legtöbb versenyzőt delegáló Komárom-Esztergom vármegyébe került. Az érmek eloszlása:

  • Komárom-Esztergom: 22 érem: 4 arany, 4 ezüst, 14 bronz
  • Fejér: 11 érem: 4 arany, 4 ezüst, 3 bronz
  • Győr-Moson-Sopron: 7 érem: 3 arany, 2 ezüst, 2 bronz
  • Pest: 1 érem: 0 arany, 1 ezüst, 0 bronz

A verseny legeredményesebb játékosai a lányoknál: Varga Karina (Dág KSE) 2 arany- és 2 ezüstéremmel, Kozári Julianna (Győri AC) 2 arany- és 1 ezüstéremmel, Ignácz Bernadett 1 arany- és 1 ezüst- és 1 bronzéremmel, valamint Gyurkó Szonja 1 arany- és 3 bronzéremmel.

A verseny legeredményesebb játékosai a fiúknál: Davidovics Zoltán (Honvéd Szondi SE) 2 aranyéremmel, Bancsó Belián 1 arany-, 2 ezüst- és 1 bronzéremmel, valamint Simon Dorián 1 ezüst- és 3 bronzéremmel.

1. DAVIDOVICS Zoltán – SZABÓ Bence /Honvéd Szondi SE – Dunaújvárosi ASE/
2. SIMON Dorián – SEKERES Márk /Esztergomi ASE/
3. BACSÓ Bence – SZELE Dániel /Esztergomi ASE/
3. BANCSÓ Belián – GAZDAGH Dániel /Győri AC/

Vígaszág:
1. GÓG SÜMEGI Barnabás – SZABÓ Péter /ETERNIT Nyergesújfalu/
2. KREITL Ádám – BARÁTH Bertalan /Tatai AC/
3. MURCSIK Marcell – MAROSI Botond /Tatai AC/
3. PÓSFAI Sándor – SINKOVICS Aurél /Dág KSE/

Nyílt lány páros
6 nevező
Végeredmény:
1. VARGA Karina – GYURKÓ Szonja /Dág KSE – Mogyorósbányai ASE/
2. IGNÁCZ Bernadett – SZABADOS Emma /Agárd Chernel/
3. HÉDER Abigél – HÉDER Noémi / Agárd Chernel /
3. VÁGI Vivien – CSERŐDI Boglárka /Dág KSE/

U11 lány egyéni
2 nevező
Végeredmény:
1. VARGA Luca /Polgárdi VSE/
2. LEINEMANN Vivien /Agárd – Chernel/

U11 fiú egyéni
7 nevező
Végeredmény:
1. BACSÓ Zalán /Esztergomi ASE/
2. LIPCSEI Milán /Ceglédi VSE/
3. BARTA Ferenc Jenő /Vértesszőlős SE/
3. JAKAB Dávid /Tatabányai Vulkán/

U13 lány egyéni
5 nevező
Végeredmény:
1. HÉDER Abigél /Agárd – Chernel/
2. VARGA Luca /Polgárdi VSE/
3. PÁNCZÉL Lora /Esztergomi ASE/

U13 fiú egyéni
16 nevező
Végeredmény:
1. BANCSÓ Belián /Győri AC/
2. SZABÓ Konrád /Dudaújvárosi ASE/
3. BACSÓ Zalán /Esztergomi ASE/
3. BARTA Ferenc Jenő /Vértesszőlős SE/

U15 lány egyéni
9 nevező
Végeredmény:
1. KOZÁRI Julianna /Győri AC/
2. VARGA Karina /Dág KSE/
3. GYURKÓ Szonja /Mogyorósbányai ASE/
3. KOVÁCS Kata Zoé /Győri AC/

U15 fiú egyéni
14 nevező
Végeredmény:
1. DAVIDOVICS Zoltán /Honvéd Szondi SE/
2. BANCSÓ Belián /Győri AC/
3. SIMON Dorián /Esztergomi ASE/
3. SZABÓ Konrád /Dudaújvárosi ASE/

U19 lány egyéni
10 nevező
Végeredmény:
1. KOZÁRI Julianna /Győri AC/
2. VARGA Karina /Dág KSE/
3. GYURKÓ Szonja /Mogyorósbányai ASE/
3. IGNÁCZ Bernadett /Agárd – Chernel/

U19 fiú egyéni
17 nevező
Végeredmény:
1. SEKERES Márk /Esztergomi ASE/
2. BACSÓ Bence /Esztergomi ASE/
3. SIMON Dorián /Esztergomi ASE/
3. SZELE Dániel /Esztergomi ASE/

SZIKORA Transz Kupa 2026 BESZÁMOLÓ Dág, 2026.05.24.

2026. május 24-én immár hatodik alkalommal rendezték meg a SZIKORA TRANSZ Kupát, amely az évek során a térség egyik közkedvelt asztalitenisz eseményévé nőtte ki magát. A versenynek ezúttal is a Dág KSE adott otthont az Oszuska Miklós Sportcsarnokban, ahol közel 70 versenyző állt asztalhoz négy versenyszámban.

Az idei torna különösen erős mezőnyt vonultatott fel: a játékosok az ország számos pontjáról érkeztek, nemcsak Komárom-Esztergom vármegyéből, hanem több környező vármegyéből is, lefedve a teljes régiót. A magas színvonalú mérkőzések mellett egész nap remek hangulat és sportszerű küzdelmek jellemezték a versenyt.

A szervezők idén is igyekeztek hozzájárulni a családias, közösségi légkörhöz: a résztvevőket ingyenes büfé, valamint ebédidőben meleg gulyásleves várta.

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani:

  • a Dág KSE Asztalitenisz Szakosztályának a helyszín biztosításáért,
  • a Szikora Transz Kft-nek a támogatásért és szponzorációért,
  • valamint minden segítőnek, akik hozzájárultak a rendezvény sikeres lebonyolításához
  • külön köszönet illeti azokat a hölgyeket, akik a büfé működtetésében és az ebéd elkészítésében nyújtottak nagy segítséget.

Bízunk benne, hogy jövőre ismét hasonlóan színvonalas és jó hangulatú versenyt rendezhetünk, és újra sok sportbarátot köszönthetünk a SZIKORA TRANSZ Kupán.

A 2026. évi SZIKORA TRANSZ kupa eredményei:

Nyílt férfi egyes

  1. HORVÁTH Ákos /Esztergomi ASE/
  2. KREISZ Milán /Honvéd Szondi/
  3. FRANK Béla
  4. SZIKORA ÁGOSTON /Dág KSE/

Férfi II. kategória

  1. BORS Péter /Esztergomi ASE/
  2. SÁGHY Antal /Eternit SE Nyergesújfalu/
  3. BENKE András /Leányvár/
  4. HOFFMAN Péter /Tatabánya/

Nyílt férfi páros

  1. Ifj. ÁRMOS József – VÁCZI Norbert /Pentele ASE II/
  2. LUKÁCS Balázs – BOROS Imre
  3. HORVÁTH Máté – MECENZÓF Sándor
  4. SZIKORA Kristóf – SZIKORA Ágoston /Dág KSE/

Amatőr Kategória

  1. MATUSEK Zoltán /Esztergomi ASE/
  2. BACSÓ Zalán /Esztergomi ASE/
  3. TAKÁCS Réka /Eternit SE Nyergesújfalu/
  4. CSERŐDI Boglárka /Dág KSE/

 

Folytatás 2026. május 30-án a szintén a SZIKORA TRANSZ által támogatott Régiós Utánpótlás versennyel, amelynek ugyancsak Dág ad majd otthont, és amelyre várjuk a nevezéseket!

Vármegyei eredmények az NB-s csapatbajnokságokban 2025–26, összegzés

Négy egyesület öt csapata képviselte vármegyénket az NB-s csapatbajnokságokban, és a mostani idény sem telt el bajnoki cím, és egyéb kiváló eredmények nélkül. Lássuk, mely együttes hogyan teljesített a korábban nem közölt (áprilisi és májusi) mérkőzéseken, valamint összességében!

Extraliga:
Tatai Atlétikai Club:
19. forduló, Szondi, idegenben: 2-5 (Epinger Márton 1, Béres Szabolcs 1)

Az idény során Epinger Márton 6, Bak Imre és Béres Szabolcs 4-4, míg Daru Zsolt 1 egyéni mérkőzést nyert a legmagasabb osztályban. A tataiak 22 ponttal (2-0-16) a tízcsapatos bajnokság 10. helyén zártak.

NB II, Északnyugati csoport:
Tatai Atlétikai Club:
16. forduló, Győr, otthon: 0-18 (játék nélkül)
17. forduló, Budaörs, idegenben: 5-13 (Barassó Máté–Nagy Balázs 1, Barassó 2, Nagy 2)
18. forduló, EVO ASE, otthon, 9-9 (Adamik Csenge–Pattantyús Petra 1, Barassó–Nagy 1, Pattantyús 3, Nagy 2, Adamik 1, Barassó 1)
Barassó Máté és Nagy Balázs 38-38, Pattantyús Petra 34, Adamik Csenge 28, Daru Zsolt 15, Arlóy Zsófia és Senkál Lajos pedig 1-1 egyéni találkozót nyert az évadban.

Esztergomi Asztalitenisz SE:
16. forduló, EVO ASE, otthon: 6-12 (Szklenár Máté–Váli Zsolt 1, Horváth Ákos 2, Váli 2, Szklenár 1)
17. forduló, Sopron, idegenben: 2-16 (Szklenár 1, Váli 1)
18. forduló, Dunakiliti, otthon, 18-0 (játék nélkül)
Az idény során Szklenár Máté 27, Petkovics Barnabás 21, Horváth Ákos 20, Váli Zsolt 19, Dr. Pálinkási Csaba 9, míg Fekete László és Haraszti Jenő 1-1 egyéni mérkőzésen győzött.

Dág KSE:
17. forduló, Győr, otthon: 0-18
18. forduló, SZAK, otthon, 5-13 (Szikora Márton 3, Jókai Csongor 2)
Szikora Márton 29, Szikora Ágoston 15, Jókai Csongor 13, Szikora Kristóf 7, Varga László 4, Pósfai Zsolt 2, Szikora Bence pedig 1 egyéni összecsapáson diadalmaskodott az idényben.

A tízcsapatos bajnokságban a tataiak 38 ponttal (10-1-7) a 6., az esztergomiak 31 ponttal (6-1-11) a 7., míg a dágiak 21 ponttal (1-1-16) a 9. helyen végeztek.

NB III, Közép-Dunántúl:
Vértesszőlősi SE:
16. forduló, Ajka, otthon: 10-8 (Illés Roland 4, Szakál Béla 3, Kovács Milán 2, Kaposi Péter 1)
17. forduló, Szabadbattyán, idegenben: 13-5 (Kovács–Szakál 1, Illés–Kaposi 1, Szakál 4, Illés 3, Kovács 3, Kaposi 1)
18. forduló, Veszprém, idegenben: 14-4 (Kovács–Szakál 1, Illés–Kaposi 1, Szakál 4, Illés 4, Kovács 2, Kaposi 2)

Illés Roland 62, Szakál Béla 42, Kovács Milán 34, Kaposi Péter 25, Sajtos Gábor 8, Kovács Csaba 5, Dobos Béla pedig 2 egyéni sikerrel járult hozzá a bajnoki címhez, a vértesszőlősiek ugyanis 47 ponttal (13-3-2) a tízcsapatos bajnokság 1. helyén zártak.