Egy héten belül a második SZIKORA TRANSZ Kupa Dágon – ezúttal régiós utánpótlás verseny formájában, folytatva a 2025-ben elindított kezdeményezést!
2025. októbere után 2026. május 30-án Dágon került megrendezésre az II. SZIKORA TRANSZ Régiós Utánpótlás Asztalitenisz Verseny a SZIKORA TRANSZ Kft. támogatásával, a Komárom-Esztergom Megyei Asztalitenisz Szövetség (KEMATSZ) és a Dág KSE szervezésében. A Komárom-Esztergom, Fejér, Veszprém és Győr-Moson-Sopron vármegyék által 2025 tavaszán kezdett együttműködés újabb lépcsőfokát jelentette ez a verseny, melyen már a régión kívülről is volt induló (Ceglédről). Így elmondható, hogy a verseny mind több helyen válik ismertté, lassan országos szinten is a köztudatba kerül.
Összesen több közel 50 résztvevővel (35 fiú és 13 lány), 11 versenyszámban mérték össze tudásukat a játékosok, akik között igazolt és nem igazolt játékosok együtt szerepelhettek. A nyílt lány, fiú és vegyes párosokat, valamint a fiú páros vígaszágat követően valamennyi utánpótlás-korosztály (U11, U13, U15 és U19) esetében megrendezésre került az egyéni verseny. A legnépesebb mezőny a fiú U19-ben indult, 17-en neveztek erre a kategóriára, de U13-ban és U15-ben is szinte ugyanennyi induló volt. Mivel a játékosok a saját korosztályuk mellett egy kategóriával feljebb is indulhattak, így mindenki sokat tudott játszani, kellően elfáradhatott és mindent kiadhatott magából a 10 asztalon lebonyolított rengeteg mérkőzés során.
A verseny színvonalas küzdelmeket hozott, papírforma-győzelmek mellett akadtak meglepetések és igazán kiélezett mérkőzések is. Az U19-es fiúk között Bacsó Bence és Sekeres Márk a csoportban és a döntőben is találkozott, a csoportban Bence győzött, míg a döntőben Márk vissza tudott neki vágni, így ő szerezte meg ebben a számban az első helyet.
Az arany- és ezüstérmek tekintetében kiélezett küzdelem volt Komárom-Esztergom, Fejér és Győr-Moson-Sopron vármegyék között, míg a legtöbb bronzérem a verseny házigazdájának számító, és a legtöbb versenyzőt delegáló Komárom-Esztergom vármegyébe került. Az érmek eloszlása:
- Komárom-Esztergom: 22 érem: 4 arany, 4 ezüst, 14 bronz
- Fejér: 11 érem: 4 arany, 4 ezüst, 3 bronz
- Győr-Moson-Sopron: 7 érem: 3 arany, 2 ezüst, 2 bronz
- Pest: 1 érem: 0 arany, 1 ezüst, 0 bronz
A verseny legeredményesebb játékosai a lányoknál: Varga Karina (Dág KSE) 2 arany- és 2 ezüstéremmel, Kozári Julianna (Győri AC) 2 arany- és 1 ezüstéremmel, Ignácz Bernadett 1 arany- és 1 ezüst- és 1 bronzéremmel, valamint Gyurkó Szonja 1 arany- és 3 bronzéremmel.
A verseny legeredményesebb játékosai a fiúknál: Davidovics Zoltán (Honvéd Szondi SE) 2 aranyéremmel, Bancsó Belián 1 arany-, 2 ezüst- és 1 bronzéremmel, valamint Simon Dorián 1 ezüst- és 3 bronzéremmel.
1. DAVIDOVICS Zoltán – SZABÓ Bence /Honvéd Szondi SE – Dunaújvárosi ASE/
2. SIMON Dorián – SEKERES Márk /Esztergomi ASE/
3. BACSÓ Bence – SZELE Dániel /Esztergomi ASE/
3. BANCSÓ Belián – GAZDAGH Dániel /Győri AC/
Vígaszág:
1. GÓG SÜMEGI Barnabás – SZABÓ Péter /ETERNIT Nyergesújfalu/
2. KREITL Ádám – BARÁTH Bertalan /Tatai AC/
3. MURCSIK Marcell – MAROSI Botond /Tatai AC/
3. PÓSFAI Sándor – SINKOVICS Aurél /Dág KSE/
Nyílt lány páros
6 nevező
Végeredmény:
1. VARGA Karina – GYURKÓ Szonja /Dág KSE – Mogyorósbányai ASE/
2. IGNÁCZ Bernadett – SZABADOS Emma /Agárd Chernel/
3. HÉDER Abigél – HÉDER Noémi / Agárd Chernel /
3. VÁGI Vivien – CSERŐDI Boglárka /Dág KSE/
U11 lány egyéni
2 nevező
Végeredmény:
1. VARGA Luca /Polgárdi VSE/
2. LEINEMANN Vivien /Agárd – Chernel/
U11 fiú egyéni
7 nevező
Végeredmény:
1. BACSÓ Zalán /Esztergomi ASE/
2. LIPCSEI Milán /Ceglédi VSE/
3. BARTA Ferenc Jenő /Vértesszőlős SE/
3. JAKAB Dávid /Tatabányai Vulkán/
U13 lány egyéni
5 nevező
Végeredmény:
1. HÉDER Abigél /Agárd – Chernel/
2. VARGA Luca /Polgárdi VSE/
3. PÁNCZÉL Lora /Esztergomi ASE/
U13 fiú egyéni
16 nevező
Végeredmény:
1. BANCSÓ Belián /Győri AC/
2. SZABÓ Konrád /Dudaújvárosi ASE/
3. BACSÓ Zalán /Esztergomi ASE/
3. BARTA Ferenc Jenő /Vértesszőlős SE/
U15 lány egyéni
9 nevező
Végeredmény:
1. KOZÁRI Julianna /Győri AC/
2. VARGA Karina /Dág KSE/
3. GYURKÓ Szonja /Mogyorósbányai ASE/
3. KOVÁCS Kata Zoé /Győri AC/
U15 fiú egyéni
14 nevező
Végeredmény:
1. DAVIDOVICS Zoltán /Honvéd Szondi SE/
2. BANCSÓ Belián /Győri AC/
3. SIMON Dorián /Esztergomi ASE/
3. SZABÓ Konrád /Dudaújvárosi ASE/
U19 lány egyéni
10 nevező
Végeredmény:
1. KOZÁRI Julianna /Győri AC/
2. VARGA Karina /Dág KSE/
3. GYURKÓ Szonja /Mogyorósbányai ASE/
3. IGNÁCZ Bernadett /Agárd – Chernel/
U19 fiú egyéni
17 nevező
Végeredmény:
1. SEKERES Márk /Esztergomi ASE/
2. BACSÓ Bence /Esztergomi ASE/
3. SIMON Dorián /Esztergomi ASE/
3. SZELE Dániel /Esztergomi ASE/
























































